1. kapitola - Nepochopitelné události

18. srpna 2011 v 17:00 | Barča |  Nikdy nevíš, co bude dál
Byla teplá letní noc, jen dva dny po bytvě na Ministerstvu kouzel. Bella seděla se skloněnou hlavou na okraji postele, černé vlasy které ji spadaly přes obličej měla vlhké od slz. Samozřejmě, že ji její pán musel potrestat, to chápala. Ale pro jí nevěřil, že ona za tu rozbytou věštbu přece nemohla ? Celé to zavinil Lucius Malfoy (ano, azkaban je zřejmě mnohem horší trest ale i tak - dřív nebo pozděj se od tamtud dostane...) Nebyla na Pána zla naštvaná, to ani v nejmenším, přece jí zachránil život. Byla smutná, že bytvu nevyhráli, že pro svého pána nezískala tu věštbu. Při představě jak by to teď bylo krásné, kdyby se jim to podařilo, jak moc by si jí Pán zla vážil, kdyby to byla ona, kdo mu věštbu předal, se málem znovu rozbrečela.
"Bellatrix ! Pojď dolů, už máš volnou koupelnu !"
Bella ještě chvíli seděla a uvažovala jak může být její drahá sestřička tak naprosto v pohodě, když jejího manžela právě odvádí do azkabanu, potom vstala a přešla k zrcadlu na druhé straně místnosti. Setřela si slzy s obličeje a opět nasadila svůj tipický, nepřístupný a tak trochu arogantní výraz, pak teprve vyšla s pokoje. Sešla dolů po schodech a pohled na její sestru ji opět přinutil přemýšlet. Narcissa Malfoyová seděla u stolu a zcela klidná si četla nějakou knihu.
"Támhle tou chodbou a pak vlevo." ukázala když si Belly všimla.
Bella kolem ní bezeslova prošla a zmizela v koupelně. Když se o deset minut později vrátila do svého pokoje (teda přesněji řečeno pokoje pro hosty v domě své sestry) s vlasy zamotanými v ručníku, necítila se už tak strašně.
"Bello, vstávej...Bello, slyšíš mě ?!?...BELLO !"
Bella otevřela oči a spatřila bledou ženu se světlými vlasy. "Kdo si ?" zeptala se rozespale.
"U Munga, Bello co jsi zase pila ?! Já jsem přece tvoje sestra !"
"Aha, no jo vlastně....a co tady děláme ??"
"Tohle nemá cenu" řekla si spíš pro sebe Narcissa. "Námíchám ti lektvar na zbavení alkoholu." a odešla.
Bella se posadila a rozhlédla po pokoji. Už věděla kde je, ale vůbec si nepomatovala, že by šla spát, a už vůbec ne, že by něco pila. Nepřipadala si opilá, spíš jako by ji někdo něčím hodně těžkým praštil po hlavě. V tom přišla do pokoje znovu její sestra a v ruce nesla sklenici nějakého modrého lektvaru.
"Co je to ?" zeptala se Bella hlasem jako by ještě napůl spala.
"Vypij to a nevyptávej se !" odbyla ji sestra a podala ji sklenici. Bella ji vzala a trochu upila.
"Nechutná mi to," poznamenala opět tím nezvyklím tónem a odstrčila sklenici. Sestra ji však stejně přinutila lektvar vypít. Žádná změna však nenastala. A tak to šlo celý den. Bella se cítila strašně unavená a zmatená, prostě jako by se po roce probrala s komatu.
Bylo už skoro sedm večer a Narcissa jela na nádraží pro svého syna, které se ten den měl vrátit ze školy.
Bella seděla v jídelně na koberečku před krbem a sledovala praskající oheň, když bouchly dveře.
"U zmijozela, co tu děláš Ann-" Bella se otočila ještě dřív něž ten bledý blonďatý kluk stačil domluvit.
"aha, promiňte, já myslel že jste...no, to je jedno..." vysvětloval.
"No, já myslela že se jmenuju Bella, a ne Ann -"
"Draco, to je tvoje teta Bellatrix Lestrangeová," přerušila ji Narcissa "Bello, to je můj syn Draco."
Než stačil kdokoliv z nich něco říct, ozvala se hlasitá rána a a přímo před ně se přemístili tři lidé - Pán Zla a Severus Snape, který přidržoval nějakou sotva patnáctiletou dívku s dlouhými rudými vlasy, která byla zřejmě mrtvá.
"Dobrý večer," pozdravil Pán Zla. "Nerušil bych, kdyby to nebylo nutné."
Snape položil dívku do kouta místnosti, namířil na ni hůlkou a okamžitě ji svázali provazy. Namířil hůlkou podruhé a dívka otevřela oči. Vyděšeně se rozhlížela po místnosti a pod pevnými provazy se nemohla ani pohnout.
"Tuto malou krvezrádkyni, nejmladší Weasleyovou jsme unesli ze spěšného vlaku," začal vysvětlovat Pán Zla. "při nitrozpitu jsem zjistil, že náš mladý přítel Potter je do ní zamilovaný, což pro nás představuje jistou výhodu."
"A nebudou ji hledat ?" zeptala se Bella opět tím nepřítomným hlasem. Pán zla na ni nechápavě pohlédl.
"Jestli ji nebudou hledat ? Bello, co jsi pila ?"
"Nic," odpověděla za ni Narcissa. "Nechápu co to s ní je, je taková už od rána...a navíc jsem jí připravovala lektvar na zbavení alkoholu, jenže to nepomohlo..."
"Zvláštní," poznamenal Voldemort a o Ginny Weasleyovou se už vůbec nezajímal. "Bello, nejsi nemocná ?" natáhl ruku a dotkl se jejího čela. "hmmm, nevypadá to moc dobře...Severusi, prohlédni Bellatrix, zdá se mi že není příliš v pořádku."
Snape si sedl před Bellu a tiše mumlal nějaká zaklínadla. Pochvíli s ustaraným výrazem pohlédl na Narcissu Malfoyovou. "Kde máte zásoby pro přípravu lektvarů ? Bellu někdo otrávil pomalu působícím jedem, do dvou hodin musím připravit protijed..."
No tak to je konec první kapitoly. Ale už mi trochu vadí, že minulou kapitolu HPCH okomentoval jen jeden člověk a tak doufám že se trochu polepšíte. Přece vás nezabije napsat pár slov, ať už dobrých, nebo špatných... tak jsem se rozhodla, že dokut alespoň dva s vás neodpoví na otázečky, další kapitolu nepřidám xD :
1) Podaří se Snapeovi Bellu zachránit ?
2) Kdo chtěl Bellu otrávit a proč ?
3) Jaké má Voldemort plány s Ginny Weasleyovou ?
4) Proč se Narcissa Malfoyová chová tak podivně ?
PS : Každá odpověď je správná, a první 3 dostanou diplomek =)
PPS : slibuju že další kapitola už bude zajímavější =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 23. srpna 2011 v 10:58 | Reagovat

1) Podaří se Snapeovi Bellu zachránit ? Myslím že jo!
2) Kdo chtěl Bellu otrávit a proč ? No tak to fakt netuším, nechám se překvapit :D
3) Jaké má Voldemort plány s Ginny Weasleyovou ? Vyslýchat ji? xD Znásilnit ai ne :D :D
4) Proč se Narcissa Malfoyová chová tak podivně ? Podle mě má něco za lubem-zná způsob jak vysvobodit svého manžela :D
Je to super kapitola a obzvlášť napínavá, určitě budu číst dál ;)..
Mimochodem z těch málo komentů si nic nedělej ;), ono se to časwem určitě zlepší..já jich taky nemám zrovna moc..taky píšu povídky, tak pokud by ses chtěla kouknout, tak můžeš na mém blogu ;), každý komentář potěší ;) Jinak hezký blog ;)

2 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 23. srpna 2011 v 10:58 | Reagovat

Jo a diplomek mi dělat nemusíš..čtu dobrovolně! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama