2. kapitola - Zasvěcení

19. srpna 2011 v 10:00 | Barča |  Nikdy nevíš, co bude dál
Narcissa s velmi zvláštním výrazem vstala a kouzlem odemčela skryté dveře. Zmizela v neznámé místnosti a když se vrátila, nesla obrovskou černou tašku a cínový kotlík. Snape jí vše netrpělivě sebral s rukou, položil na jídelní stůl a začal připravovat lektvar. Draco seděl na židli a celou situaci zvědavě sledoval. Narcissa pozorovala svého syna a nezdála se být ani tochu překvapená a Pán zla upíral oči na Bellu, která seděla stále ještě na koberečku před krbem, jako by nerozuměla ničemu z toho co se právě dějě a Ginny ležela svázaná v koutě se zavřenýma očima. A tak to bylo téměř celou dobu - Snape s neobyčejně soustředěným a zároveň tak trochu nervózním výrazem připravoval protijed, Draco ho pozoroval, Narcissa pozorovala Draca, Voledemort pozoroval Bellu, nikdo se ani nehnul a ticho přerušovalo pouze praskání ohně a pobublávání připravovaného lektvaru.
"A je to." řekl Severus a přelil část oranžovo-červeného protijedu do sklenice.
"Tohle celé musíš vypít," řekl Belle a šel směrem ke krbu před kterým stále ještě seděla. "Bellatrix, slyšíš mě ??"
Žádná odpověď nenásledovala. Snape otočil Bellu k sobě. Měla skloněnou hlavu a zavřené oči.
"Je mrtvá ?!?" zeptal se vystrašeně Draco.
"Ne, to naštěstí ne." odpověděl Snape a namířil hůlkou na Bellu. "Enervate !"
Bella otevřela oči a pohlédla na Snapea, ten ji však přinutil lektvar vypít ještě dřív než se stačila na cokoliv zeptat. Chvíli trvalo než někdo znovu promluvil.
"Co na mě všichni tak čumíte ?!" zeptala se Bella a všechny si prohlížela přivřenýma očima. Už mluvila zase svým normálním, a teď i trochu naštvaným hlasem.
"Pomatuješ si na něco s posledních dvanácti hodin ?" zeptal se Snape místo odpovědi.
"Co tím jako chceš říct ?! Že jsem tak blbá že si nepomatuju co-" ale nedořekla. Snape měl totiž nejspíš pravdu - pomatovala si jen to že ji ráno její sestra probudila, a teď byl pravděpodobně už večer.
"Máš pravdu, ne nepomatuju !" odsekla Bella jako by na tom bylo bůhví co strašného.
Severus jí vysvětlil co se stalo a celé vyprávění zakončil radou, kterou Bella sotva chtěla slyšet : "Měla bys teď nějaký čas odpočívat, nědělat nic namáhajícího, neúčastnit se žádných nebezpečných akcí..."
"No super ! A co mám jako dělat ?!" naštvala se Bella a aniž by čekala na odpověď rozběhla se do "svého" pokoje.
Ještě ten den se mělo konat zasvěcení nového smrtijeda - Draca Malfoye. Kvůli této příležitosti se k nim přemístilo asi ještě dalších dvacet smrtijedů. Bellu to nijak nepotěšilo, nestála o to aby se jí všichni vyptávali na......na co vlastně ?? Vždyť o tom přece nikdo neví, uvědomila si. Sama ani nevěděla kvůli čemu má tak blbou náladu....ale zdálo se, že nebyla jediná... Snape seděl u stulu přímo naproti ní a s nenávistným výrazem ji pozoroval.
"Máš problém ?" zeptala se a probodla Severuse stejně nenávistným pohledem.
"Ne ! Samozřejmě že ne, všechno je v naprostém pořádku !" odsekl naštvaně Snape, rozložil před sebou deního věštce a začl si číst.
Zasvěcení proběhlo tak jako vždy, takže nic zajímavého se nestalo a mohla začít oslava. Bella nechápala proč, ale pořád musela přemýšled nad tím, proč se na ni Snape tak ksichtí. Trochu se napila toho divného skřítčího vína co vytáhla její sestra a v tom ji něco napadlo. Neměla tušení proč to chce vědět, ale prostě se musela zeptat...
"Ty, Draco," otočila se Bella na jejich nového smrtijeda, který teď seděl vedle ní. "Nevíš náhodou co jsem mu" (ukázala na Snapea, který už si zase četl) "udělala ?"
"Náhodou vím," poznamenal Draco. "Ale něco za něco."
"Cože ?! Jak to se mnou mluvíš ty malej nevychova-" Bella zachytila pohled své sestry. "Hm, tak co teda chceš ?" zeptala se Draca.
"Co chcete dělat s Ginny...teda s tou...s tou holkou... ? A... kde je ?"
Bella se rozesmála. "Snad ses do ní nezamiloval ?" zeptala se a stále ještě se smála.
"Jasně že ne !" vyhrkl honem Draco.
"Tak když to chceš vědět...je v tom vašem...sklepě...nebo co to vlastně je, ale co s ní Pán zla plánuje to netuším..." odpověděla Bella. "A teď odpověz ty mě !"
"No, když vám někdo příště zachrání život, můžete mu třeba poděkovat." řekl Draco, na to vstal od stolu a odešel.
Bella přemýšlela nad tím co Draco říkal. Nakonec dospěla k závěru, že Snapeovi nemá za co děkovat. Zachránil b ji snad, kdyby mu to neporučil Pán zla ?? Určitě ne, takže jestli má někomu poděkovat, tak to bude jedině on.
Druhý den se Bella probudila hodně brzy. Šla dolů na snídani, ale zjistila, že v domě nikdo není. Zvedla dopis, který ležel na stole a pravděpodobně ho psal Draco, jak Bella usoudila podle tak trochu dětského písma. Byl pro někoho jménem Annie Greenová. To jméno bylo Belle nějak povědomé...Annie...Ann....Nemohla si vzpomenout proč a nenapadlo ji nic jiného než si dopis přečíst. Namířila na něj hůlkou a kouzlem ho otevřela.
Pokračování příště xD A jen taková malá otázečka...Miluje Draco Ginny ?? Odpovídat nemusíte, jen bych chtěla znát váš názor xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Deniss♫ Deniss♫ | Web | 23. srpna 2011 v 11:04 | Reagovat

No možná jo :D..Bylo to podezřelé, jak rychle vyhrkl na Bellu, že Ginny nemiluje..na tom něco bude! :D..Určitě napiš další díl ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama