Kapitola 1. - Prázdniny bez kouzel

23. srpna 2011 v 17:37 | Barča |  Apokalypsa nebo nový svět?
Toto je první kapitola nové povídky "Apokalypsa nebo nový svět", pro kterou jste v anketě hlasovali nejčastěji. Kapitoly budou kratší, ale za to je budu přidávat hodně často.

Byl chladný letní večer. Ron, Hermiona a jejich syn Hugo čekali na nádraží Cings Cross až se jejich teď už čtrnáctiletá dcera Rose vrátí z Bradavic domů na prázdniny. Hugo zrovna vysvětloval jak už se těší až konečně pojede v září do Bradavic taky, když dorazili Harry a Ginny. Seděli všichni společně na lavičce blízko přepážek 9 a 10 a probírali všechno možné.
"Už by tu měli být...." poznamenala Hermiona a podívala se na hodinky.
Jen o vteřinu později se z přepášky vynořila skupinka dětí, mezi nimiž byl i Harryho nejstarší syn James. Později se oběvila i Lilly s nějakou černovlasou dívkou a světlovlasým chlapcem a Albus společně s Rose. Všichni se honem rozběhli přivítat své rodiče. Lilly se zrovna dohadovala s Jamesem jestli je lepší nebelvír nebo havraspár.
"Tak my už půjdeme...však se o prázdninách uvidíme." rozloučila se Ginny a s Harrym a dětmi zamířili pryč s nádraží.
Bylo o dvě hodiny později. Rose a Hugo už leželi ve svém pokoji a povídali si co budou dělat o prázdninách, když do pokoje přišli Ron s Hermionou.
"Chtěli jsme vám s tatínkem říct," začala Hermiona. "Že by bylo nejlepší, kdyby jste strávili prázdniny u babičky a dědečka Grangerových."
"Ale to je mudlovské město !" protestovala Rose.
"No právě ! Na to, že nejste s úplně čistokrevné rodiny toho víte o mudlech strašně málo ! Nevážíte si toho, že jste kouzelníci, stěžujete si jak máte těžký život a přitom nevíte, jak to mají mudlové..." vysvětloval Ron. "Tyto prázniny prostě strávíte bez čar a kouzel. Zítra si zabalíte věci a nechci o tom nic slyšet ! Dobrou noc !"
"Dobrou !" pozdravili jednohlasně Rose a Hugo než jejich rodiče stačili odejít s pokoje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama