Moje nová škola

23. srpna 2011 v 20:53 | Barča |  Já & blog
Jak jsem slíbila, konečně vám prozradím jak dopadly moje přijímačky - odpověď zní vážně skvěle! Mě stačilo dostat se na jednu školu, ale vzali mě na všechny tři, a dokonce i z dobrým umístěním.
Jedna ze škol, na kterou jsem se hlásila byla Střední pedagogická škola v Boskovicích, web: www.spgs-bce.cz, (kde jsem byla v pořadí dvacátá-osmá) na kterou teda nejdu, vlastně jsem si tam dala přihlášku proto, že bylo celkem pravděpodobný že mě tam vezmou, takže jen taková jistota.
Druhá škola byl jazykovej gympl v Olomouci, web: www.gytool.cz (v pořadí dvacátá-sedmá) je to prej druhej nejlepší gympl v celý ČR, takžy mi každý říkal (hlavně učitelky) něco na způsob "Tam běž, to je pro tebe jedinečná příležitost, a jestli tam nepůjdeš, tak za paár let si budeš říkat že..." bla bla bla xD
Pak mě ale taky vzali na střední pedagogickou v Kroměříži, web: www.ped-km.cz, kam jsem teda chtělá jít, ale lidi mě dost zpletli. Nevěděla jsem, kam mám jít, takže jsem si sepsala + & - jak to dělám vždycky když se nemůžu rozhodnout, a bylo to tak:
Gympl :
+ mohla bych se učit španělštinu
+ mohla bych pracovat jako delegátka cestovní kanceláře
+ ve 4. ročníku se jezdí na výměnný pobyty
+ (jen takový malinký) mají tam v šatnách ty skřínky jako ve filmech, co jsem vždycky chtěla xD
- hodně chemie
- hodně fyziky
- kdybych tam šla, musela bych si vybrat jestli bych měla hudebku nebo výtvarku, a měla bych jen jednu hodinu týdně (apokalypsa!)
- nedali by mi intr a musela bych každý den dojíždět, tímpádem stávat v 5 nebo i dřív!
- strašně dlouhej rozvrh
- (hoodně velký) na základce jsem všechno zvládala s dobrejma známkama i bez učení (když nepočítám přestávky) ale tohle by asi nešlo, takže až bych po dlooouhým rozvrhu konečně přijela domů, strávila bych zbytek dne učením (co navíc netuším jak se dělá xD)
jak vydíte, mínusu je víc
Střední pedagogická:
+ hodně výtvarky, hudebky a tělocviku
+ byly tam brutálně těžký přijímačky, takže jsem ani nečekala že mě tam vezmou, o to jsem byla překvapenější, že jsem se umístila jako první! (asi mě zachránili talentovky z hudebky) Tímpádem se na tu školu asi mnohem víc hodím
+ bydlela bych na intru (to jsem vždycky chtěla)
+ už tam znám pár holek
+ na této škole bych se nemusela moc učit
+ praxe ve školkách a družinách (super!)
+ nemusela bych se skoro učit
+ jezdí se na turistický a cyklistický výlety
- menší výběr vysokých škol
vidíte, tak tady je plusů výrazně víc! Navíc už když jsem tam byla, říkala jsem si jak by to bylo super kdyby mě tam vzali... no, a vzali =)
Takhle ta škola vypadá zvenku:
Tohle se menuje aula a já nemám tušení co to znamená, jestli jsem to ale dobře pochopila, tak jsem tam dělají nějaký vánoční koncerty a takový ty věci xD
Tak tady budu asi hodně často xD
Ještě nevím na kterým internátu budu, ale oba jsou na hotelovce, takže by nám prej ty děcka tam nosili jídlo a taak (jako praxe) xD
Tak na tento intr bych šla radši (těch lidí si nevšímejte xD)
A tady je ten druhý, to by taky šlo, jen bych si to trochu líp zařídila x)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama