Škola čar a kouzel v Bradavicích

7. srpna 2011 v 8:00 | Barča |  Články na téma týdne
Počítám, že by se asi nikomu nechtělo číst tak dlouhý článek, jako např. celé Dějiny Bradavické školy, a proto napíšu jen pár nejdůležitějších věcí.
Školu čar a kouzel v Bradavicích zaloožili víc než před tisíci lety čtyři největší kouzelníci a čarodějky té doby- Gotric Nebelvír, Roweena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru a Salazar Zmijozel, po nichž se koleje jmenují Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel.
Do kolejí studenty rozděluje Moudrý klobouk. Každá kolej má taky svého ředitele - v době, kdy do Bradavic chodil Harry, byla ředitelkou nebelvírské koleje profesorka McGonagalová, v Mrzimoru profesorka Prýtová, ředitelem Havraspáru byl profesor Kratiknot a Zmijozel řídil profesor Snape, kterého v sedmém ročníku vystřídal profesor Křiklan.
Každá z kolejí má i svého ducha - Nebelvír má Skorobezhlavého Nicka, Havraspár Šedou Dámu, Mrzimor Tlustého Mnicha a Zmijozel Krvavého Barona. Kolejím také nechybí společenské místnosti. Společenské místnosti nebelvíru a havraspáru jsou ve věžích, zmijozelská je ve sklepení, a mrzimorská je v přízemí blízko kuchyně. V každé společenské místnosti jsou také ložnice pro chlapce a dívky jednotlivých ročníků a samozřejmě i koupelny. Nejsou ale tak dobré jako koupelny pro prefekty. Ty jsou na hradě jen čtyři - každá pro prefekty jedné koleje.
To, co si Ron a Harry nikdy nemohli zapomatovat je, že do Bradavic se nikdo nemůže přemísťovat pomocí kouzel.
Také je zde sedum tajných chodeb které vedou do Prasinek. Problém je v tom, že o čtyřech z nich ví školník Filch, jedna z nich je zasipaná a další je pod vrbou mlátičkou, takže je použitelná jen jedna, a to chodba za sochou jednooké čarodějněce. Když na ní poklepete hůlkou a řeknete disendium, otevře se a půjdete chodbou až do sklepa Medového ráje [to je cukrárna v Prasinkách]. Do chodby pod vrbou mlátičkou se ale taky můžete dostat, a to když vezmete dlouhou hůl a zmáčknete jeden suk na kmeni. Neřeknu vám který, protože to přesně nevím.
Na snídani, oběd a večeři chodí žáci a učitelé do Velké síně. Jídlo v kuchni připravují domácí skřítci. Pro každý předmět je učebna, ktéra je speciálně vybavená ke svému účelu.
Také se na hradě nachází tzv. komnata nejvyšší potřeby ve které je všechno, co zrovna potřebujete. Když byl Harry v pátém ročníku, mívali v ní s několika ostatními studenty schůzky Brumbálovy armády - tajného kroužku obrany proti černé magii. Tuto komnatu najdete v sedmém patře naproti gobelínu na němž Barnabáž Blouznivý učí trolly balet. Dveře jsou sice neviditelné, ale když třikrát projdete okolo zdi a budete se soustředit na to co hledáte, dveře se objeví. Nesmím zapomenout ani na Tajemnou komnatu, ve které kdysi žil bazilišek - obrovský had kterého Harry zabil když byl ve druhém ročníku. Komnatu vybudoval Slazar Zmijozel těsně před tím než ze školy odešel a zapečetil ji až do doby kdy se do školy vrátí právoplatný dědic, protože jen ten může komnatu otevřít. To ale není tak docela pravda, protože do tajemné komnaty se může dostat kdokoliv, kdo ovládá hadí jazyk, jako je třeba Harry. Takových lidí je ale velice málo. Vchod do komnaty se nachází v dívčí umívarně, která je mimo provoz protože v ní straší duch Ufňukané Uršuli - dívky kterou zabil bazilišek.
Měli by jste si tady dát pozor na školní strašidlo Protivu, který s oblibou rozhazuje po škole, bomby hnojůvky, hryzavá házedla, inkoustové kuličky a peruánský zatmívací prášek. Poslechne jedině Krvavého Barona - ducha zmijozelské koleje.
Musím zmínit taky rozlehlé školní pozemky, na kterých je taky famfrpálové hřiště s velkou tribunou, černé jezero a zapovězený les. Do zepovězeného lesa je vstup všem studentům přísně zakázán. To hlavně proto, že v něm žije spoustu nebezpečných kouzelných tvorů jako třeba vlkodlaci, hrabáci, kůrolezové, třaskaví skvorejši, testrálové a kentauři, ale také nádherní jednorožci. Hned vedle zapovězeného lesa bydlí Hagrid. V černém jezeře žije obří sépie, jezerní lidé, ďasovci, a spoustu dalších kouzelných tvorů. Ach jo, kdybych tak byla čarodějka xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 EviTeri (ted už Peregrin) EviTeri (ted už Peregrin) | Web | 8. srpna 2011 v 20:31 | Reagovat

Ahojky, jak možná víš u nás (ted jsme dvě) probíhá rekonstrukce menu! A protože jsme ted 2 adminky, musíme změnit přezdívku! Už není EviTeri, ale společná přezdívka pod, kterou budeme psát komentáře a přihlašovat náš blog do soutěží je Peregrin! prosímte tě tedy, aby sis naši přezdívku změnil/a v seznamu spřátelených blogů! :) Děkujeme!

2 Ringwil Ringwil | Web | 9. srpna 2011 v 18:31 | Reagovat

já bych určitě chtěla zůstat tvoje SB. A taky se těším na další povídky a hodnicení kina. Já jsem na HP 2. část šla taky hrozně pozdě. Já jsem šla až 30. července.

3 Bonnie&Sonja Bonnie&Sonja | Web | 12. srpna 2011 v 17:08 | Reagovat

Nazdárek :)
Bylo nebylo, měla jsem jeden blog o kriminálce LV, se kterou jsem přestala mít i přes všech (okolo)400povídek cooli společného, tak jsem jej změnila na dobré téma Harry Potter.. já a moje nová spoluadminka se teď snažíme rozjet tenhle starý-nový blog, protože asi rok chátral, tak bych se chtěla zeptat, jestli bys nechtěla být mým SB.. ten blog začne fungovat asi až na začátku školního roku, vzhled tam už toda je, ale teď budu pryč a bez přístupu k internetu.. jinak by tam měly přibývat povídky,  pozámky, názory.. jak doufáme, vše ze strany HP... :) Tak prosím napiš, jestli se budeš chtít naším SB Stát :)

4 eli&latri eli&latri | Web | 12. srpna 2011 v 22:36 | Reagovat

jojo kdo nezná alespoň ty nejzákladnější dějiny Bradavic??!! :-D

5 AnnyLovett* AnnyLovett* | Web | 13. srpna 2011 v 17:42 | Reagovat

Ahojky! Pamatuješ na můj blog x-star-love.blog.cz? :D

Tak jsem zpátky! :D teda, už na jiným. Ale vzpomněla jsem si na tebe, protože jsi byla moje oblíbený SB...vždycky hezký komentář...a mimochodem i motivující :D

6 AnnyLovett* AnnyLovett* | Web | 13. srpna 2011 v 17:44 | Reagovat

ups, te web jsem trošku zmatlala :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama