Apokalypsa nebo nový svět?

Kapitola 3. - Kde jsou komáři?

23. srpna 2011 v 17:39 | Barča
Rose začínala chápat jak těžký život někdy mudlové mají. Třeba když chcou uvařit obět...musí začít v deset aby ve 12 byli hotoví. Jak dlouho všechno trvá, když to kouzla neurychlí...Také jí dělalo problém mluvit před Bellou a Lucy jako by to pro ni bylo všechno naprosto normální. Odpolene šla spolu s Hugem k dvojčatům na oslavu jejích čtrnáctých narozenin. Skvělel se tam bavili a seznámili se s dalšími fajn lidmi. Všichni postupně začínali odcházet až u ohně zůstali sedět jen Rose, Hugo, Bella a Lucy. Byla už tma, měsíc a hvězdy svítili až neobyčejně jasně.
"Tohle léto je.....divné...." poznamenala Bella.
"Hmmm" přikývla Lucy.
Rose ani Hugo to nechápali. "Proč ?" zeptali se oba současně.
"Vy jste si toho nevšimli ??" divila se Bella. "Tak se rozhlédněte ! Žádní komáři, mouchy, vosy, mravenci, brouci a pavouci...Nic tu není ! A to nás loni každý večer komáři málem sežrali."
"Ne, že by mi vadilo, že tu nejsou," přidala se Lucy. "ale je to vážně divné...."
Rose to nemohla posoudit. Jim stačilo obyčejné hmyzuvzdorné zaklínadlo a neměli s tím sebemenčí problémi, ale jak to vidí mudlové, o tom neměla ani tušení.
"Je to jako v tom hororu..." pokračovala Bella. "Jak v něm přestal létat hmyz, vylézat myši z děr, ptáci taky záhadně zmyzeli a-"
"nastal konec světa." dokončila Lucy.
"Vy si vážně myslíte, že bude konec světa ?? ptal se znepokojeně Hugo druhý den.
"Ale ne !" rozesmála se Lucy.
"Byla to jen legrace !" přidala se Bella. "Třeba starosta sehnal nějaký postřik proti hmyzu a...nějak ho jako...odstranil..."
Apokalypsu už dále neřešili, až jednou, asi o týden později, se vypravila Rose a její teď už velmi dobré kamarádky Bella a Lucy k rybníku. Huga se zbavili tím, že mu řekly ať proskoumá půdu babiččina domu, že je tam možná plánek pokladu, což si samozřejmě vymysleli. K rybníku vyrazily aby se podívali na kachny které chová dědeček holek Wulfových. Problém byl však v tom, že tam nebyly. Prostě zmizeli !
"Je to vážně jako v tom hororu." poznamenala Bella. Tím se opět téma "konec světa" dostalo do jejich rozhovorů.

Kapitola 2. - Bella a Lucy

23. srpna 2011 v 17:38 | Barča
Pan a paní Grangerovy už očekávali příjezd svých vnoučat a napouštěli bazén ve své zahradě. Z vedlejší zahrady se ozval hlasitý smích a vzápětí se u plotu oběvili dvě naprosto stejné rozesmáté dívky. Měli světle hnědé vlasy dlouhé na ramena, zelené oči a trochu větší přední zuby - dvojčata Wulfovy, Bella a Lucy.
"Dobré ráno paní Grangerová !" pozdravili jednohlasně dvojčata. "Vidím," pokračovala Bella. "že napouštíte bazén, přijede nějaká návštěva ? K nám zítra...budem mít s Lucy narozky, konečně nám bude 14 ! Přijedou všechny naše sestřenky a bratranci, prostě celá naše rodina a dokonce i prateta Marry-"
"Ano Bello, já vím." zarazila ji paní Grangerová. "Vyprávěla jsi mi to už včera....Knám zítra přijedou děti mé dcery - Rose a Hugo. Budou tu celé prázdniny."
"Super ! Kolik je jim let ??" zajímala se Lucy.
"Rose je čtrnáct jako vám, a Hugovi bude v srpnu jedenáct."
"Tak to si určitě budem rozumět ! Řekněte jim ať zítra příjdou na oslavu." řekla Bella a se svou sestrou se rozběhla pryč.
Rose a Hugo dorazili v pět večer a přivítali se s babičkou a dědou. Samozřejmě že sem o prázdninách jezdili, ale jen tak na dva dny.
"Co kdyby jsme si večer udělali táborák ?" navrhl děda.
V osm večer už seděli na zahradě u ohně. Dvojčata Wulfovi to samozřejmě spozorovali a přiběhli ke plotu.
"Dobrý večer." pozdravila Bella. "Nemohly by chom jít k vám na táborák prosím ?"
"Ale jo." řekla paní Grangerová a otevřela branku. Rose byla ráda, že tu zřejmě nebude všechen čas trávit se svým mladším bratrem.
Tak seděli, opékali špekáčky, povídali si a smáli se. Bella, Lucy a Rose se za těch pár hodin skamarádili jako by se znali snad rok a Huga trochu rozčilovalo že někdy nerozumí tomu o čem holky mluví. Rose si začínala myslet, že ty prázdniny zřejmě nebudou tak špatné, jak myslela, ale měla pravdu ?

Kapitola 1. - Prázdniny bez kouzel

23. srpna 2011 v 17:37 | Barča
Toto je první kapitola nové povídky "Apokalypsa nebo nový svět", pro kterou jste v anketě hlasovali nejčastěji. Kapitoly budou kratší, ale za to je budu přidávat hodně často.
 
 

Reklama