Články na téma týdne

Já a dospělá? Ani ve snu!

23. srpna 2011 v 20:58 | Barča

Nechovám se ani v nejmenším dospěle xD Nejsem spolehlivá, nejsem vážná, jsem drzá a nedokážu se správně rozhodnout a lízátka a růžový žvýkačky asi k dospělosti taky nepatří - zkrátka se nchovám dospěle. A vlastně asi nechci....takhle mi to vyhovuje...ani se netěším až mi bude 18. Co mi to přinese ? Budu si moct kupovat cigarety ? K čemu by mi to bylo....Budu moct chodit na pivo ? No a co.....Budu moct řídit auto ? Mě stačí motorka a na tu si udělám řidičák už v šestnícti. Jedinou výhodu to má - budu si moct dělat co budu chtít, nikdo už mě ale nedonutí chovat se dospěle xD Až dokončím střední, pojedu
do ameriky. Nebo do anglie. Ještě nevím, ale budu tam dlouho, aspoň rok....A jestli budu mít děti ? No, jednou bych chtěla, ale nedovedu si představit že bych někoho vychovávala, vždyť sama se neumím pomalu chovat slušně xD ale děti bych jednou chtěla, to je pravda....chtěla bych dvě holky, Lilynku a Domču, a kluka Tomáška. No a kdybych nakonec myslela že tři nezvládnu, tak jen holčičku Lily a kluka Dominika xD Velký plány co ? No, to já mám furt, což je vlastně další důkaz že nejsem dospěla xD A až budu v té americe, na 100% tam budu mít notebook, abych mohla být tady na blogu, já ho totiž nikdy nezruším =)

Škola čar a kouzel v Bradavicích

7. srpna 2011 v 8:00 | Barča
Počítám, že by se asi nikomu nechtělo číst tak dlouhý článek, jako např. celé Dějiny Bradavické školy, a proto napíšu jen pár nejdůležitějších věcí.
Školu čar a kouzel v Bradavicích zaloožili víc než před tisíci lety čtyři největší kouzelníci a čarodějky té doby- Gotric Nebelvír, Roweena z Havraspáru, Helga z Mrzimoru a Salazar Zmijozel, po nichž se koleje jmenují Nebelvír, Havraspár, Mrzimor a Zmijozel.
Do kolejí studenty rozděluje Moudrý klobouk. Každá kolej má taky svého ředitele - v době, kdy do Bradavic chodil Harry, byla ředitelkou nebelvírské koleje profesorka McGonagalová, v Mrzimoru profesorka Prýtová, ředitelem Havraspáru byl profesor Kratiknot a Zmijozel řídil profesor Snape, kterého v sedmém ročníku vystřídal profesor Křiklan.
Každá z kolejí má i svého ducha - Nebelvír má Skorobezhlavého Nicka, Havraspár Šedou Dámu, Mrzimor Tlustého Mnicha a Zmijozel Krvavého Barona. Kolejím také nechybí společenské místnosti. Společenské místnosti nebelvíru a havraspáru jsou ve věžích, zmijozelská je ve sklepení, a mrzimorská je v přízemí blízko kuchyně. V každé společenské místnosti jsou také ložnice pro chlapce a dívky jednotlivých ročníků a samozřejmě i koupelny. Nejsou ale tak dobré jako koupelny pro prefekty. Ty jsou na hradě jen čtyři - každá pro prefekty jedné koleje.
To, co si Ron a Harry nikdy nemohli zapomatovat je, že do Bradavic se nikdo nemůže přemísťovat pomocí kouzel.
Také je zde sedum tajných chodeb které vedou do Prasinek. Problém je v tom, že o čtyřech z nich ví školník Filch, jedna z nich je zasipaná a další je pod vrbou mlátičkou, takže je použitelná jen jedna, a to chodba za sochou jednooké čarodějněce. Když na ní poklepete hůlkou a řeknete disendium, otevře se a půjdete chodbou až do sklepa Medového ráje [to je cukrárna v Prasinkách]. Do chodby pod vrbou mlátičkou se ale taky můžete dostat, a to když vezmete dlouhou hůl a zmáčknete jeden suk na kmeni. Neřeknu vám který, protože to přesně nevím.
Na snídani, oběd a večeři chodí žáci a učitelé do Velké síně. Jídlo v kuchni připravují domácí skřítci. Pro každý předmět je učebna, ktéra je speciálně vybavená ke svému účelu.
Také se na hradě nachází tzv. komnata nejvyšší potřeby ve které je všechno, co zrovna potřebujete. Když byl Harry v pátém ročníku, mívali v ní s několika ostatními studenty schůzky Brumbálovy armády - tajného kroužku obrany proti černé magii. Tuto komnatu najdete v sedmém patře naproti gobelínu na němž Barnabáž Blouznivý učí trolly balet. Dveře jsou sice neviditelné, ale když třikrát projdete okolo zdi a budete se soustředit na to co hledáte, dveře se objeví. Nesmím zapomenout ani na Tajemnou komnatu, ve které kdysi žil bazilišek - obrovský had kterého Harry zabil když byl ve druhém ročníku. Komnatu vybudoval Slazar Zmijozel těsně před tím než ze školy odešel a zapečetil ji až do doby kdy se do školy vrátí právoplatný dědic, protože jen ten může komnatu otevřít. To ale není tak docela pravda, protože do tajemné komnaty se může dostat kdokoliv, kdo ovládá hadí jazyk, jako je třeba Harry. Takových lidí je ale velice málo. Vchod do komnaty se nachází v dívčí umívarně, která je mimo provoz protože v ní straší duch Ufňukané Uršuli - dívky kterou zabil bazilišek.
Měli by jste si tady dát pozor na školní strašidlo Protivu, který s oblibou rozhazuje po škole, bomby hnojůvky, hryzavá házedla, inkoustové kuličky a peruánský zatmívací prášek. Poslechne jedině Krvavého Barona - ducha zmijozelské koleje.
Musím zmínit taky rozlehlé školní pozemky, na kterých je taky famfrpálové hřiště s velkou tribunou, černé jezero a zapovězený les. Do zepovězeného lesa je vstup všem studentům přísně zakázán. To hlavně proto, že v něm žije spoustu nebezpečných kouzelných tvorů jako třeba vlkodlaci, hrabáci, kůrolezové, třaskaví skvorejši, testrálové a kentauři, ale také nádherní jednorožci. Hned vedle zapovězeného lesa bydlí Hagrid. V černém jezeře žije obří sépie, jezerní lidé, ďasovci, a spoustu dalších kouzelných tvorů. Ach jo, kdybych tak byla čarodějka xD

Peníze ve světě čar a kouzel

6. srpna 2011 v 14:23 | Barča
článek zařazený k tématu "peníze"

Libry, dolary, eura, koruny,...na světě je spoustu druhů peněz. Ale galeony, srpce a svrčky už tak známé nejsou, protože tyto peníze se používají v kouzelnickém světě. Galeony jsou velké zlaté mince. Jeden galeon má stejnou hudnotu jako sedmnáct menších, stříbrných mincích zvaných srpce. A dvacet devět malých bronzových svrčků má stejnou hodnotu jako jeden srpec. Moje SB, Miss.AnnY také doplnila, že 1 galeon = cca. 150Kč
1 srpec = cca. 10Kč
1 svrček = cca. 50hal.
Peníze jsou ukryté v trezorech Gringotovy banky. Tuto kouzelnickou banku vlastní skřetové. Do banky se vchází bronzovými dveřmi. Následují stříbrné na nichž je vytesáno :
Vstup, cizinče, leč pomatuj:
poklad, jenž nikdy nebyl tvůj,
hledáš-li v našich sklepeních
životem odpykáš svůj hřích.
Koho by zlákal cizí skvost,
zaplatí za svou hrabivost.
Zloději, viz ty pevné zdi:
najdeš tam víc než poklady.

V sedmém díle (Relikvie smrti) se Hermiona s Harrym a Ronem do Gringottovy banky dokonce vloupaly. Normálně by to asi nedokázali, ale pomáhal jim skřet jménem Griphook. Nechtěli krást peníze ani nějaké poklady. Museli se ke Grongotovým vloupat z úplně jiného důvodu. Domnívali se, že v trezoru Belatrix Lestrangeové je ukrytý další z viteálů lorda Voldemorta. Belatrixin trezor byl ale jeden z nejbezpečněji zajištěných v celé bance, hlídal ho dokonce i drak! Navíc čehokoliv jste se v trezoru dotkly, to se asi stokrát rozmnožilo a bylo to neuvěřitelně horké. Ale přece jen se jim podařilo viteál v podobě pohárku Helgy s Mrzimoru ukradnout. Problém byl v tom, že viteáli se dali zničit pouze několika způsoby a jedním z nich byl taky Nebelvírův meč. Ten jsme ale museli slíbit Griphookovi, jinak by nám totiž nepomohl s vloupáním. Nakonec se nám ale viteál podařilo zničit. Ale to už bych mluvila o něčem jiném...
Nejvíc kouzelnických obchodů je na Příčné ulici nebo tipické kouzelnické vesnici Prasinky. Galeony, srpce a svrčky mohou čarodějky a kouzelníci utrácet v obchodech jako Velkoprodejna Mžourov / Sovy všeho druhu, Madame Malkinnová / hábity pro každou příležitost, U džina v láhvi, Taškářovy žertovné předměty a Kratochvílné kouzelnické kejkle (obchod z žertovnými předměty, který založili dvojčata Fred a George Weasleyovi)
Nejznámější kouzelnické hospody jsou U tří košťat, U prasečí hlavy, a Děravý kotel.


 
 

Reklama