Já & blog

The summer holiday

30. července 2012 v 11:31 | Barča
Po dlouhé době opět vás opět zdravím, a doufám že se užíváte léto ;).
Pravda, počasí není vždy ideální, ale lepší jako loni :). Byla jsem teď většinou v jak já říkám bezinternetové zóně. Kvůli úpravám domu jsme byly se sestrou dlouho u babičky, kde není ani pc natož net, ale mě to ani tak nevadilo. Doby kdy jsem na tom byla v podstatě závislá už pominuly :).
Kromě toho jsem byla taky u kamarádky ze třídy v Hulíně. Fakt jsme si to užily, nejvíc bylo asi remixování písniček na klávesách xD.
Také bych mohla zmínit večerní akce, které jsou zvlášť o prázdninách naprosto úžasné :). Zkrátka a dobře si tyto prázdniny fakt užívám, a myslím že je to proto, že byl tento školní roz zvlášť nabytý a já konečně můžu dělat to, na co jsem prostě jinak neměla čas.
Ale už se nám to krátí :( ... Půlka prázdnin je téměř za námi a já si dnes užívám poslední den, kdy je mi ještě patnáct x).

Tvrdý rock a ledová tříšť

8. července 2012 v 15:52 | Barča
Včera jsem tak poslouchala nějaké písničky, když mi došlo, jak moc jsem se za ten rok změnila. Přispěl k tomu taky můj starý článek na téma týdne dospělost. Je tak naivní a dětský, že jsem se až smála. A ano, změnila mě střední škola. Pomatuju si, když jsem odjížděla na seznamovací pobyt. Měla jsem na ruce milion barevných náramků, tašku hello kitty a barevné oční stíny. Lidi mi většinou typovali 12/13 let, i když mi bylo čerstvých 15. Strašně jsem se za ten rok změnila. Jak vzhledově, tak myšlením. Pořád jsem tak trochu praštěná, netvrdím, že ne xD Pořád mám ráda lízátka a růžové žvýkačky, ale už znám nějaké meze :).
-> c.č.

(Ne)pořádek

8. července 2012 v 13:29 | Barča
Ahojte :)
Jak si užíváte prázdniny? Já dobře, i když by mohlo být i trošičku míň vedro. Ale užívám si toho volna a neučení x).
Jen vy si asi všichni užíváte někde na koupáku, páč už jsem tu dva dny nespatřila žádný článek od mích oblíbených stránek. A pak mi to došlo. Asi polovina z nich už ani blog nemají!
Takže, potřebuju si v tom udělat pořádek. Pokud tedy chcete, napište mi prosím:
1) jméno
2) web
3) jestli souhlasíte, abych si dala do menu ikonu blgu (pokud máte)

Předem děkuji :) .. doufám že mi aspoň někdo zůstane xD Takže se mějte jak chcete, a hodně inspirace na psaní vám přeju ;)

Barča ♫

I'm sooo.... dementor

6. července 2012 v 12:21 | Barča
Ahoj :)
Jak začít, po takové době, téměř po roce, když už na mě nejspíš polovina lidí z mého blogového života, které jsem měla tak ráda zapomněla a ta druhá je na mě naštvaná, že jsem se tak "vypařila". No, nebudu to dlouho okecávat, jsem strašná ... prostě fakt mozkomor v tom nejhorším slova smyslu.
Takže se všem moc moc omlouvám, protože odcházet bez rozloučení, to se fakt nedělá. Až teď, co skončil školní rok, jsem si uvědomila, jak strašně mi tohle všechno chybí. Byl to ale nabitý rok, plný změn a já jsem prostě každou volnou chvíli, kterých moc nebylo využila k odpočinku. Přes týden jsem počítač neviděla, natož internet, protože jsem na intru. A víkend byl prostě krátký. Udělám teď ale všechno proto, abych si prostě našla čas na psaní, protože bez blogu, to prostě není ono! :)
Teď jen doufám, že mi třeba odpustíte a občas se sem mrknete :) Mějte se krásně, a užívejte prázdniny, protože utečou jak voda! :)

Studentský život

3. září 2011 v 19:26 | Barča
Ahoj :)
Tak nám prázdniny skončili. Utekly stejně rychle jako vždy, a kdybych to měla tak nějak zpětně zhodnotit, byli úžasné :) I přes špatné počasí jsem si léto skvěle užila, a doufám že vy taky :) Ale to už je minulost... Pro mě vlastně škola tak trochu začala už 27. srpna, kdy jsme jeli na seznamovací pobyt s mou novou třídou. Kdo neví, tak teď chodím na SPgŠ do Kroměříže. Jsem ve sborové třídě, takže v áčku, jenže to bych nenazývala zrovna výhodou :D zatímco holky z béčka mají někdy vyučování až od 9, my chodíme v pátek dokonce na 7 a kvůli sboru máme delší vyučování. Když jsem viděla ten rozvrh... :D No, řekněme že je hodně... přeplněný :D
Bydlím teď na největším internátě v ČR, teda to nám aspoň říkala naše vychovatelka. Na pokoji jsem s Terkou a Aničkou a zatím spolu vycházíme hodně dobře a pořád se smějeme :D Bydlíme až v osmém patře a já a Anička jsme se vsadily, že nebudeme používat výtah, a která z nás to vydrží dýl :D Řeknu vám, no hrůza :D a to navíc cesta do školy trvá 25 minut, takže to se taky pěkně projdem :D Ale všechno má i svoje výhody - pořád něco jíme, takže takhle třeba něco zhubneme :D Celkovně je všechno takové jiné. Ještě nevím, jak všechno bude fungovat, ale zatím se mi tam líbí :) Jako i ve škole - samozřejmě, ještě se totiž neučíme xD Ale zase máme i takové předměty, na jaké se těším, třeba psychologii. A potom na matiku a informatiku... bohužel matiku máme jen 2x za týden :( Naopak se ale netěším na angličtinu, protože na tu jsem nikdy nebyla moc dobrá a navíc holky ze druháku říkali, že je prý těžká :( No a chemii a dějepis nemám ráda odjakživa, takže to asi taky nebude nic moc... Ale co já vím, třeba to nakonec bude všechno úplně naopak.... A tohle je právě to, nad čím pořád přemýšlím - vůbec nevím, co bude dál. Nevím jak to budu zvládat, nevím jak bude všechno probíhat, všechno je to pro mě strašná změna... Musím se teď starat o spoustu věcí, které jsem nikdy neřešila. Sotva jsem si zvykla, že si musím dávat pozor na občanku, musím teď hlídat ještě kartu na jídlo, kartu na vstup do školy, klíček od skřínky, klíček od pokoje, průkazku na vstup na intr a k tomu ještě ten nový mobil co jsem si nedávnou koupila. Byl by véélký problém, kdybych kteroukoliv z těchto věcí stratila, jenomže já obvykle ztratím co můžu, takže...
Tak abych to nějak uzavřela - doufám že všechno bude v pohodě, a že se někdy naučím z mobilu psát na blog, abych tady mohla být i jindy než o víkndě... a vy se mějte krásně, a věřte, že podzimní prázniny se blíží ;) :D

KONEC KOPÍROVÁNÍ! ...asi...

25. srpna 2011 v 20:12 | Barča
Takže xD Divný, ale ze všech těch článků, co jsem na blogu měla, jsem našla jen pár, co opravdu stáli za to - zbytek byli obyčejný nezajímavý informativní články, o tom, co jsem dělala ve škole, co mě nebaví, na co se těším, a ... prostě si myslím, že ani nestojí za to to sem kopírovat no ...
A proč tady kecám :D Proto, že jsem vám chtěla říct, že teď už začnu normálně psát a přidávat, takže už můžete normálně číst, a když budete chtít, tak i komentovat :)

Jo a ještě něco... možná jste si všimli že z Harry Potter's children jsem přidala zatím jen jednu kapitolu, je to proto, že ostatní upravuju - první čtyři jen pravopisný chyby a taak, ale pak už jsou ty zásadnější změny .... lepší vysvětlení TADY x)

Náš Halloween

23. srpna 2011 v 21:00 | Barča
27. října 2010 v 10:56 | já

Tak se konečně dozvíte proč sem tu včera nebyla xD Včera sme totiž jako každej rok měli u nás vy-víte-kde Halloween, a tentokrát zase pro nás =) (ono se to totiž střídá, jeden rok má první stupeň, další rok my xD) Jako byla sem vy-víte-kde od včerejšího rána až do dneška do deseti hodin xD On ten Halloween je vždycky v noci xD Tentokrát to bylo trochu jiný....protože posledních pár let už strašně málo lidí přišlo v maskách, tak to teď bylo povinný. Vylosovaly jsme si skupinu, do které budem patřit (ufoni, kostlivci, čarodějky, skřeti nebo duši) a v těch skupinkách sme pak soutěžili xD A věřte tomu nebo ne, já sem byla čarodějka xD Hej já sem s toho nechápala jak sem se to dozvěděla xD Hej lepší to být nemohlo xD (jako já sem se dozvěděla už minulej týden, ale řekla sem si že napíšu radši všechno najednou a nebudu to rozkouskovávat......no tak sem si vzala něakej hábit nebo co to bylo, černou paruku takovou vlnitou, klobouk, atd.... prostě zrovna vy si to asi umíte přetstavit xD Jako asi se mi to povedlo, protože vybýrali tři nejlepší masky a já sem byla jedna z nich xD Dostala sem bombošku xD No, to vyhlášení bylo jako ještě venku v našem amfitéátru (nebo jak se tomu nadává xD) a tam ještě mohly jako chodit lidi a hlasovat pro dýně co sme vyráběli (taková soutěž) a chlastat punč xD No a ta druhá část byla už vevnitř a to sme prostě dostali dvě hodiny času a v těch skupinkách sme museli : nacvičit taneční vystoupení, nakreslit komix, vyhledat něco na netu a udělat s toho referát (to sme si taky losovali) a poskládat puzzle (neboli megafotku rozstříhanou na milion kousků xD) prostě já a naše inteligentní čarodějná skupinka sme samozřejmě nestíhali. A jak mě znáte, já na toto nemám trpělivost, sem tam na ně řvala furt něco xD jako spíš tak všeobecně, to bylo furt do prdele ! (ještě slabý xD) a mlátila sem pastelkou do stolu xD (kreslila sem komix...) a oni furt nemohli nacvičit to vystoupení a neměli ani písničku OMG ! No, ani nevím jak ale nakonec sme to vymysleli a kupodivu i stihli...no, jak se to vezme xD Jako oni si šli skoušet to vystoupení a já sem ještě domalovávala komix, a pak jak už se to předvádělo v tělocvičně tak sem přišla xD No a pak jak sme byly na řadě s tím tancováním xD
No jako tancovala sem to poprvý, ani jednou sem to neskoušela, jen mi to jedna holka vysvětlila, ale nikdo to zřejmě nepoznal, protože sme vyhráli třetí místo =) No a než to všechno skončilo tak najednou byla 1 hodina (v noci xD) a tak sme jako šli do té třídy kde sme měli spát a pustili nám horor (paranormální aktivity) Jako ti co už to viděli tak říkali že to je dost strašidelný, ale mě to tak hrozný nepřišlo ...možná se jim to zdálo protož je to podle pravdy....no a asi ve 3 sme šli spat a v 7 sme stávali takže si umíte představit jak sem asi perfektně vyspaná xD.....dneska se jen tak jako mrknu co ste napsali, ale nic dlouhýho se mi číst nechce, mě s toho bolí oči xD škoda že příští rok už asi žádný Halloween mít nebudem když budu na střední =( ........ale možná mi povolí se přijít podívat na ten v naší staré vy-víte-čem =)

Vyhrála jsem SONP! =)

23. srpna 2011 v 20:55 | Barča

S postavou Lilly Luny Potterové jsem soutěžila v soutěži o nejlepší postvu z HP.... a nakonec jsem vyhrála !!! A to samozřejmě jenom díky vám, a za to vám stzrašně moc děkuju, je to první soutěž kterou sem vyhrála.... ale taky byla první která už zkončila s těch do kterých jsem se zapojila xD ale o to je to hezčí pocit xD Takže vám ještě jednou moooc děkuju za vaše hlasy, a jestli to chcete nějak oplatit, tak napiště =)

Moje nová škola

23. srpna 2011 v 20:53 | Barča
Jak jsem slíbila, konečně vám prozradím jak dopadly moje přijímačky - odpověď zní vážně skvěle! Mě stačilo dostat se na jednu školu, ale vzali mě na všechny tři, a dokonce i z dobrým umístěním.
Jedna ze škol, na kterou jsem se hlásila byla Střední pedagogická škola v Boskovicích, web: www.spgs-bce.cz, (kde jsem byla v pořadí dvacátá-osmá) na kterou teda nejdu, vlastně jsem si tam dala přihlášku proto, že bylo celkem pravděpodobný že mě tam vezmou, takže jen taková jistota.
Druhá škola byl jazykovej gympl v Olomouci, web: www.gytool.cz (v pořadí dvacátá-sedmá) je to prej druhej nejlepší gympl v celý ČR, takžy mi každý říkal (hlavně učitelky) něco na způsob "Tam běž, to je pro tebe jedinečná příležitost, a jestli tam nepůjdeš, tak za paár let si budeš říkat že..." bla bla bla xD
Pak mě ale taky vzali na střední pedagogickou v Kroměříži, web: www.ped-km.cz, kam jsem teda chtělá jít, ale lidi mě dost zpletli. Nevěděla jsem, kam mám jít, takže jsem si sepsala + & - jak to dělám vždycky když se nemůžu rozhodnout, a bylo to tak:
Gympl :
+ mohla bych se učit španělštinu
+ mohla bych pracovat jako delegátka cestovní kanceláře
+ ve 4. ročníku se jezdí na výměnný pobyty
+ (jen takový malinký) mají tam v šatnách ty skřínky jako ve filmech, co jsem vždycky chtěla xD
- hodně chemie
- hodně fyziky
- kdybych tam šla, musela bych si vybrat jestli bych měla hudebku nebo výtvarku, a měla bych jen jednu hodinu týdně (apokalypsa!)
- nedali by mi intr a musela bych každý den dojíždět, tímpádem stávat v 5 nebo i dřív!
- strašně dlouhej rozvrh
- (hoodně velký) na základce jsem všechno zvládala s dobrejma známkama i bez učení (když nepočítám přestávky) ale tohle by asi nešlo, takže až bych po dlooouhým rozvrhu konečně přijela domů, strávila bych zbytek dne učením (co navíc netuším jak se dělá xD)
jak vydíte, mínusu je víc
Střední pedagogická:
+ hodně výtvarky, hudebky a tělocviku
+ byly tam brutálně těžký přijímačky, takže jsem ani nečekala že mě tam vezmou, o to jsem byla překvapenější, že jsem se umístila jako první! (asi mě zachránili talentovky z hudebky) Tímpádem se na tu školu asi mnohem víc hodím
+ bydlela bych na intru (to jsem vždycky chtěla)
+ už tam znám pár holek
+ na této škole bych se nemusela moc učit
+ praxe ve školkách a družinách (super!)
+ nemusela bych se skoro učit
+ jezdí se na turistický a cyklistický výlety
- menší výběr vysokých škol
vidíte, tak tady je plusů výrazně víc! Navíc už když jsem tam byla, říkala jsem si jak by to bylo super kdyby mě tam vzali... no, a vzali =)
Takhle ta škola vypadá zvenku:
Tohle se menuje aula a já nemám tušení co to znamená, jestli jsem to ale dobře pochopila, tak jsem tam dělají nějaký vánoční koncerty a takový ty věci xD
Tak tady budu asi hodně často xD
Ještě nevím na kterým internátu budu, ale oba jsou na hotelovce, takže by nám prej ty děcka tam nosili jídlo a taak (jako praxe) xD
Tak na tento intr bych šla radši (těch lidí si nevšímejte xD)
A tady je ten druhý, to by taky šlo, jen bych si to trochu líp zařídila x)

Zpátky doma z tábora

17. srpna 2011 v 17:10 | Barča
V poslední době jsem měla takový zvláštní zlozvyk přidávat za většinu titulků a nadpisů smajlíky, ale teď nějak nevím, jaký bych měla použít. Totiž, na táboře to bylo naprosto perfektní! Prostě úžasný, skvělý, a když počasí nebylo nic moc, stejně jsme se pořád dobře bavili. Ale teď? Jsem doma a mám strašně debilní pocit z toho, že všechny ty lidi rok neuvidím... totiž není ani jistý, jestli je uvidím aspoň za ten rok, protože už jsem na tábor tak trochu stará, ale když jsem se tak předběžně ptala, možná by mě vzali i příště. Na letní hudební tábor ZUŠ Němčice nad Hanou jezdím každý rok už asi od 12 let, takže spoustu lidí a hlavně instruktorů už znám, vlastně je to vždycky úplně nejlepší týden z celých prázdnin... Ani si nedokážu představit, že bych příště nejela, to by bylo naprosto příšerný! :( Abych to nějak uzavřela, jsem tak nějak důkaz toho, že jsou lidi, co nebrečí, když odjíždí na tábor a loučí se z rodiči, ale co jsou totálně psycho z toho, když jedou z tábora domů.
Podrobnosti v c.č. ;) - pochopím když se vám to nebude chtít číst xD

Harry Potter's childern - pozor, chystám změnu!

6. srpna 2011 v 14:57 | Barča
Jak už jsem minimálně jednou řekla, Harry Potter's children, příběh o malé Lilly Potterové, je dokonalý příklad dobré ale zblbnuté povídky. Začíná to docela fajn, ale potom? Bože, je to tak šíleně najivní! Nepromyšlený a nepropracovaný... rozhodla jsem se s tím něco udělat. Děj zůstane zachován, jen z několika menším nebo možná většími změnami. Začátek bude v podstatě stejný, ale myslím, že ten mnoho z vás co tu povídku čtete ani nevidělo. Proto to budu přidávat v delších intervalech, třeba každý třetí den, aby jste si to mohli v klidu přečíst od začátku. I ti co to četli by si to kvůli drobným změnám mohli přečíst, samozřejmě jen pokud chtějí =) Ty větší změny budou až zhruba od páté, šesté kapitoly a napovím vám - má to co dělat s turnajem.

Zápis SB

6. srpna 2011 v 10:50 | Barča
Tákže! Jsem ráda že vaše reakce byla taková jaká byla, neboli... skvělá xD Vypadá to, že mi dost SB zůstane, ale prosím vás ať se ještě zapíšete sem, abych v tom měla přehled =) Do těch skupin jako elite atp. zatím rozdělovat nehodlám, takže napište jen
1) jméno
2) blog
3) jestli máte ikonu blogu a chcete ji mít tady, tak není problém, jen nevím jestli do jde nějak poslat nebo tak něco, a když né, tak mi jenom napišete jestli to máte třeba u sebe v menu a já už si to zkopíruju =)

Tak, to by bylo asi vše =)

Tak asi ahoj :)

5. srpna 2011 v 17:42 | Barča
Tak, vůbec nemám ponětí o tom, co by se mělo psát v prvním článku blogu ani jak mám začít xD Většina zvás co tohle čte, mě už asi zná, protože já tak úplně nezačínám nový blog, jen ho stěhuju z původní adresy. Nebudu sem kopírovat všechny články, protože co si budem povídat, něco jsou fakt kraviny xD
Rozhodla jsem se k radikálnímu rozhodnutí, a to používat i tady na blogu svoje pravé jméno. Takže, jmenuju se Barča Burešová, a i když z toho nejsem nijak nadšená, prostě je to tak, a měla bych si zvykat. Žádnou přezdívku bohužel nemám, ale jestli se tak někdy v budoucnu stane, okamžitě to tady přeměním ;) xD
Teď něco k adrese blogu - má to několik důvodů. Samozřejmě nemám mozkomory jako klasické ráda, nikdo je nemá rád, ale poslední dobou jsme výraz "mozkomor", psaně mozzkomor užívali pro různé věci, pro které jsme neměli správné slovo, několikrát i jako nadávku nebo přirovnání xD A navíc, chtěla jsem něco z Harryho Pottera, a i když mě napadlo spoustu lepších a víc se hodících názvů, u všecho ze mi objevilo něco na způsob "jméno je obsazeno, zkuste nějaké jiné" :/ :D
Co se designu týče, samozřejmě tenhle šílený tu zůstane jen do té doby, než mi Bella vyrobí nějaký lepší, a jak ji znám, určitě bude úžasný :)) Tenhle jsem "vytvořila" asi tak za 20 minut, protože mi nešel picnik (nechápu proč?! :/...) tak jsem jenom načmárala nápis v malování. Je to teda příšerný, ale co nadělám :D Ten obrázek vrohu, neboli moje velmi zkreslená představa mozkomora, si nechám jako něco na způsob "maskota blogu" :) To by bylo pro začátek asi vše :)
 
 

Reklama