Nikdy nevíš, co bude dál

3. kapitola - Kdo je Annie Greenová?

19. srpna 2011 v 17:00 | Barča
Vytáhla s obálky poskládaný pergamen a rozložila ho.
Ahoj Annie.
Tak mělas pravdu, vážně sem teď smrtijedem. Ale musíš mi věřit že sem fakt neměl na výběr, musel sem to udělat. Jinak teď u nás bydlí moje teta. Je to fakt divný jak si jí strašně podobná, když sem přijel tak sem fakt myslel že si to ty...jo jasně, než mi došlo kde by ses tady vzala. Za ten jediný den co sem doma se stalo několik hodně divných věcí. Belatrix, teda jako tu mou tetu někdo otrávil nějakým spomaleným jedem nebo co, a byl tady Snape co nás učí z lektvarů a dělal nějakej protijed. No a ta malá krvezrádkyně Weasleyová jak je s tebou v ročníku tady je taky, ale zamčená ve sklepě. No co, ona si nic jinýho nezaslouží. I když tu mudlovskou šmejdku Grangerovou bych tam viděl radši... Není to tady tak dobrý jak minulý leto, máme tady věčně nasáčkovanou půlku smrtijedů, a taťka je v azkabanu. Řekl bych ti ať přijedeš na návštěvu, ale nevím jestli by se jim to zrovna líbilo...Tak doufám že se máš líp než já, a napiš mi.
Draco
Přesně ve chvíli kdy Bella dočetla bouchly vchodové dveře. Spěšně nacpala dopis spátky do obálky kterou kouzlem zalepila a hodila na stůl. Draco se ale objevil dřív než Bella stačila od stolu odejít. Draco zůstal stát ve dveřích a díval se střídavě na Bellu a na dopis vedle ní.
"Ty...teto, ty jsi....četla jsi můj dopis...?" zeptal se nechápavě Draco.
Bella se nad tím zamyslela. Nemělo smysl žádný smysl, to popřít, co by jí tak Draco asi mohl udělat ?
"Ano, vádí ti to ?" zeptala se Bella naschál nevynným tónem.
"Jestli mi to vadí ?! Jasně že mi to vadí, na to nemáš žádné právo !" zvýšil hlas Draco.
"Měl by sis uvědomit s kým mluvíš !" rozkřikla se na něho Bella. "Nevšimla sem si, že by na tom dopisu stálo Zákaz čtení, tak sem si ho prostě přečetla." dodala trochu tišeji když si uvědomila že je v domě i její sestra.
Draco už na to nic neřek. Stále stál ve dveřích a oči upíral na své tenisky.
"Abys věděl, ten dopis se mi vůbec nelíbí !" promluvila znovu Bella. "No, nečum tak na mě, jaks to jako myslel že jsi neměl na vybranou, to ses jako nechtěl stát smrtijedem ?! A kdo je vůbec ta Annie...?"
"Ale...ale jasně že chtěl...jen..jen jsem...Annie si myslí že jsem...ona totiž nemá ráda lidi co zabíjí bezdůvodně."
"My ale přece nezabíjíme bezdůvodně ! Máme k tomu dobré důvody !" obhajovala se Bella. "A ta Annie ? Je aspoň ze zmijozelu ?....A je vůbec čistokrevná ?"
"Ano, to je !" ujistil ji okamžitě Draco.
"A chodíte spolu ?" zeptala se Bella teď už spíš zvědavě.
"Ne ! Jsme jen kamarádi !" řekl honem Draco.
Chvíli bylo ticho.
"...Dobře...protentokrát si nechám tvoje blbé poznámky v tom dopise pro sebe, ale nikdy už od tebe nechci slyšet ani náznak toho, že si nechtěl být smrtijedem ! Jinak...nedopadneš dobře..." řekla nakonec Belatrix.
Draco jen přikývl a otočil se k odchodu. Nezamířil však do svého pokoje, ale sešel po schodech dolů směrem ke sklepu.
Dole byla tma, ale ne zas taková aby nerozpoznal dveře. Už natahoval ruku ke klice když...
"No né, Annie by se asi moc nelíbilo kdyby se dozvěděla še tajně chodíš za...jak-že-jsi-to-říkal...malou krvezrádkyní Weasleyovou...? " ozval se za ním posměšný hlas.
"Sleduješ mě ?" zeptal se Draco místo odpovědi.
"Jo." odpověděla s klidem Bella.
"Nemůžeš mě teto prosím už nechat na pokoji ?"
"Asi ne, baví mě jak tě to rozčiluje." ušklíbla se Bella a posadila se na poslední schod.
Draco nedal najevo že mu s toho už vážně hrabe a prošel kolem Belatrix zpět nahoru a tentokrát šel už opravdu do svého pokoje.
**********************************************************
Na večeři i tentokrát přišlo několik smrtijedů, včetně Pána Zla.
"Bello, mám pro tebe jistý úkol." prohlásil Pán Zla jakmile dojedl.
"Samozřejmě víte že ho s radostí splním." přikývla poslušně Bella (Draco ji téměř nepoznával)
"To samozřejmě vím."
"A jestli se můžu zeptat...co je to za úkol ?" chtěla vědět Bella.
"Dobrá otázka...jde o to....jak už jsem říkal, při nitrozpitu jsem zjistil že Potter je zamilovaný do...do té holky co je ve vašem sklepě, myslím že se jmenuje nějak Gigi, nebo-"
"Je to Ginny," opravil ho Draco.
Teď se všechny pohledy přítomných obrátily na něho - už dlouho se nestalo že by Pána Zla někdo přerušil. Voldemort nadzvedl obočí (vlastně ne, on žádný nemá xD) Chvíli bylo ticho, pak ale pokračoval.
"a my toho využijeme v náš prospěch. Začneme výslechem. To už je první část tvého úkolu Bello. Druhou část ti řeknu později. Takže pokud víš kde ten sklep je, tak můžeš začít."
"Ano, jistě můj pane a co všechno si přejete vědět ?"
"Bello to je přece jasné, nechci žádné nevýznamné zažitky té holky, jen co nejvíc informací co se týkají Harryho Pottera." odpověděl netrpělivě.
"Samozřejmě." usmála se Bella, vstala od stolu a vyšla z místnosti.
"Počkej Bello, ještě něco !" křikl na ni Pán Zla. "V žádném případě tu holku nesmíš zabít.....a nesmí se ani zbláznit, takže cruciatus používej jen v nejnutnějších případech.....teda aspoň dokud od ní nebudeme vědět to co chci, a to rozhodně nekončí jen výslechem." dodal ještě když viděl její překvapený výraz.
Bella vešla do sklepa. Byla tam tma, takže si rozsvítila hůlku. Ginny měla hlavu opřenou o zeď u který byla přivázaná a zřejmě spala.
"Hej, vztávej !"
Ginny otevřela oči a probodla Bellu nenávistným pohledem.
"Nedívej se tak na mě !" řekla varovně Bella a pohled jí oplatila.
"Tak sory no." zamumlala Ginny
"Nebuť drzá !"
"Nejsem drzá, jen sem se omluvila !"
"Klidně tě můžu zabít !" vyhrožovala Belatrix.
"Ne, to nemůžete." odpověděla Ginny naprosto klidně. "Kdyby Voldemort chtěl abych byla mrtvá, udělal by to už dávno, a nehodil by mě do tady toho sklapa. Něco po mě chcete, to vím moc dobře."
Byla nějaká moooc chytrá, to Bellu dost rozčilovalo. Sama ani nevěděla proč ještě nepoužila, tohle přece byl nejnutnější případ ! Ale z nějakého důvodu se jí zdálo, že pak už by z ní nedostala ani slovo, na to byla ta holka tvrdohlavá dost.
"Nevyslovuj to jméno !" zamračila se na ni. Ginny už na to nic neřekla.
"Dobře, takže máš dvě možnosti," pokračovala Bella. "Buď mi teď sama a po dobrém, řekneš všechno co víš o Potterovi...a nebo to půjde po zlém...a já poznám když lidi lžou, to si pomatuj !"
"Byla bych hloupá, kdybych si nevybrala po dobrém." řekla Ginny."Takže, celým jménem se jmenuje Harry James Potter, narodil se 31. červenc-"
"Tohle nechci vědět, ty huso hloupá !" rozkřikla se na ni Bella.
"Říkala jste všechno, ale..."
"Ale myslela sem tím jen to, co má nějaký význam !"
"No jo....takže....zajímá vás třeba, že příští rok bude chodit na soukromé hodiny k Brumbálovi ?"
Bylo to vážně divné, Ginny se k ní chovala, jako by sama byla smrtijedka a snažila se jim pomoct. Mluvila naprosto klidně a Bella věděla že nelže, stejně se jí to ale zdálo divné.
"A dál ?"
"No já toho zas tak moc nevím, nejsem jeho nejlepší kamarádka. Ale možná by se vám ještě mohlo hodit, že....on totiž ví o té věždbě, slyšel ji celou...na konci školního roku u Brumbála v pracovně. Slyšela sem jak to říká mému bratrovi." řekla Ginny. "To už je ale vážně všechno."
To bylo přesně to, co Bella potřebovala, tohle určitě bude Pána Zla zajímat.
"Ale ještě něco chci vědět....kdo je Annie Greenová ?"
No, tak to je konec první kapitoly, a nakonec ještě tři otázečky :
1) Dozví se Bella od Ginny něco nového co se týká Annie Greenové ?
2) Proč Ginny při výslechu řekla všechno dobrovolně ?
3) Co bude ta druhá část úkolu který má pro Bellu připravený Voldemort ?

2. kapitola - Zasvěcení

19. srpna 2011 v 10:00 | Barča
Narcissa s velmi zvláštním výrazem vstala a kouzlem odemčela skryté dveře. Zmizela v neznámé místnosti a když se vrátila, nesla obrovskou černou tašku a cínový kotlík. Snape jí vše netrpělivě sebral s rukou, položil na jídelní stůl a začal připravovat lektvar. Draco seděl na židli a celou situaci zvědavě sledoval. Narcissa pozorovala svého syna a nezdála se být ani tochu překvapená a Pán zla upíral oči na Bellu, která seděla stále ještě na koberečku před krbem, jako by nerozuměla ničemu z toho co se právě dějě a Ginny ležela svázaná v koutě se zavřenýma očima. A tak to bylo téměř celou dobu - Snape s neobyčejně soustředěným a zároveň tak trochu nervózním výrazem připravoval protijed, Draco ho pozoroval, Narcissa pozorovala Draca, Voledemort pozoroval Bellu, nikdo se ani nehnul a ticho přerušovalo pouze praskání ohně a pobublávání připravovaného lektvaru.
"A je to." řekl Severus a přelil část oranžovo-červeného protijedu do sklenice.
"Tohle celé musíš vypít," řekl Belle a šel směrem ke krbu před kterým stále ještě seděla. "Bellatrix, slyšíš mě ??"
Žádná odpověď nenásledovala. Snape otočil Bellu k sobě. Měla skloněnou hlavu a zavřené oči.
"Je mrtvá ?!?" zeptal se vystrašeně Draco.
"Ne, to naštěstí ne." odpověděl Snape a namířil hůlkou na Bellu. "Enervate !"
Bella otevřela oči a pohlédla na Snapea, ten ji však přinutil lektvar vypít ještě dřív než se stačila na cokoliv zeptat. Chvíli trvalo než někdo znovu promluvil.
"Co na mě všichni tak čumíte ?!" zeptala se Bella a všechny si prohlížela přivřenýma očima. Už mluvila zase svým normálním, a teď i trochu naštvaným hlasem.
"Pomatuješ si na něco s posledních dvanácti hodin ?" zeptal se Snape místo odpovědi.
"Co tím jako chceš říct ?! Že jsem tak blbá že si nepomatuju co-" ale nedořekla. Snape měl totiž nejspíš pravdu - pomatovala si jen to že ji ráno její sestra probudila, a teď byl pravděpodobně už večer.
"Máš pravdu, ne nepomatuju !" odsekla Bella jako by na tom bylo bůhví co strašného.
Severus jí vysvětlil co se stalo a celé vyprávění zakončil radou, kterou Bella sotva chtěla slyšet : "Měla bys teď nějaký čas odpočívat, nědělat nic namáhajícího, neúčastnit se žádných nebezpečných akcí..."
"No super ! A co mám jako dělat ?!" naštvala se Bella a aniž by čekala na odpověď rozběhla se do "svého" pokoje.
Ještě ten den se mělo konat zasvěcení nového smrtijeda - Draca Malfoye. Kvůli této příležitosti se k nim přemístilo asi ještě dalších dvacet smrtijedů. Bellu to nijak nepotěšilo, nestála o to aby se jí všichni vyptávali na......na co vlastně ?? Vždyť o tom přece nikdo neví, uvědomila si. Sama ani nevěděla kvůli čemu má tak blbou náladu....ale zdálo se, že nebyla jediná... Snape seděl u stulu přímo naproti ní a s nenávistným výrazem ji pozoroval.
"Máš problém ?" zeptala se a probodla Severuse stejně nenávistným pohledem.
"Ne ! Samozřejmě že ne, všechno je v naprostém pořádku !" odsekl naštvaně Snape, rozložil před sebou deního věštce a začl si číst.
Zasvěcení proběhlo tak jako vždy, takže nic zajímavého se nestalo a mohla začít oslava. Bella nechápala proč, ale pořád musela přemýšled nad tím, proč se na ni Snape tak ksichtí. Trochu se napila toho divného skřítčího vína co vytáhla její sestra a v tom ji něco napadlo. Neměla tušení proč to chce vědět, ale prostě se musela zeptat...
"Ty, Draco," otočila se Bella na jejich nového smrtijeda, který teď seděl vedle ní. "Nevíš náhodou co jsem mu" (ukázala na Snapea, který už si zase četl) "udělala ?"
"Náhodou vím," poznamenal Draco. "Ale něco za něco."
"Cože ?! Jak to se mnou mluvíš ty malej nevychova-" Bella zachytila pohled své sestry. "Hm, tak co teda chceš ?" zeptala se Draca.
"Co chcete dělat s Ginny...teda s tou...s tou holkou... ? A... kde je ?"
Bella se rozesmála. "Snad ses do ní nezamiloval ?" zeptala se a stále ještě se smála.
"Jasně že ne !" vyhrkl honem Draco.
"Tak když to chceš vědět...je v tom vašem...sklepě...nebo co to vlastně je, ale co s ní Pán zla plánuje to netuším..." odpověděla Bella. "A teď odpověz ty mě !"
"No, když vám někdo příště zachrání život, můžete mu třeba poděkovat." řekl Draco, na to vstal od stolu a odešel.
Bella přemýšlela nad tím co Draco říkal. Nakonec dospěla k závěru, že Snapeovi nemá za co děkovat. Zachránil b ji snad, kdyby mu to neporučil Pán zla ?? Určitě ne, takže jestli má někomu poděkovat, tak to bude jedině on.
Druhý den se Bella probudila hodně brzy. Šla dolů na snídani, ale zjistila, že v domě nikdo není. Zvedla dopis, který ležel na stole a pravděpodobně ho psal Draco, jak Bella usoudila podle tak trochu dětského písma. Byl pro někoho jménem Annie Greenová. To jméno bylo Belle nějak povědomé...Annie...Ann....Nemohla si vzpomenout proč a nenapadlo ji nic jiného než si dopis přečíst. Namířila na něj hůlkou a kouzlem ho otevřela.
Pokračování příště xD A jen taková malá otázečka...Miluje Draco Ginny ?? Odpovídat nemusíte, jen bych chtěla znát váš názor xD

1. kapitola - Nepochopitelné události

18. srpna 2011 v 17:00 | Barča
Byla teplá letní noc, jen dva dny po bytvě na Ministerstvu kouzel. Bella seděla se skloněnou hlavou na okraji postele, černé vlasy které ji spadaly přes obličej měla vlhké od slz. Samozřejmě, že ji její pán musel potrestat, to chápala. Ale pro jí nevěřil, že ona za tu rozbytou věštbu přece nemohla ? Celé to zavinil Lucius Malfoy (ano, azkaban je zřejmě mnohem horší trest ale i tak - dřív nebo pozděj se od tamtud dostane...) Nebyla na Pána zla naštvaná, to ani v nejmenším, přece jí zachránil život. Byla smutná, že bytvu nevyhráli, že pro svého pána nezískala tu věštbu. Při představě jak by to teď bylo krásné, kdyby se jim to podařilo, jak moc by si jí Pán zla vážil, kdyby to byla ona, kdo mu věštbu předal, se málem znovu rozbrečela.
"Bellatrix ! Pojď dolů, už máš volnou koupelnu !"
Bella ještě chvíli seděla a uvažovala jak může být její drahá sestřička tak naprosto v pohodě, když jejího manžela právě odvádí do azkabanu, potom vstala a přešla k zrcadlu na druhé straně místnosti. Setřela si slzy s obličeje a opět nasadila svůj tipický, nepřístupný a tak trochu arogantní výraz, pak teprve vyšla s pokoje. Sešla dolů po schodech a pohled na její sestru ji opět přinutil přemýšlet. Narcissa Malfoyová seděla u stolu a zcela klidná si četla nějakou knihu.
"Támhle tou chodbou a pak vlevo." ukázala když si Belly všimla.
Bella kolem ní bezeslova prošla a zmizela v koupelně. Když se o deset minut později vrátila do svého pokoje (teda přesněji řečeno pokoje pro hosty v domě své sestry) s vlasy zamotanými v ručníku, necítila se už tak strašně.
"Bello, vstávej...Bello, slyšíš mě ?!?...BELLO !"
Bella otevřela oči a spatřila bledou ženu se světlými vlasy. "Kdo si ?" zeptala se rozespale.
"U Munga, Bello co jsi zase pila ?! Já jsem přece tvoje sestra !"
"Aha, no jo vlastně....a co tady děláme ??"
"Tohle nemá cenu" řekla si spíš pro sebe Narcissa. "Námíchám ti lektvar na zbavení alkoholu." a odešla.
Bella se posadila a rozhlédla po pokoji. Už věděla kde je, ale vůbec si nepomatovala, že by šla spát, a už vůbec ne, že by něco pila. Nepřipadala si opilá, spíš jako by ji někdo něčím hodně těžkým praštil po hlavě. V tom přišla do pokoje znovu její sestra a v ruce nesla sklenici nějakého modrého lektvaru.
"Co je to ?" zeptala se Bella hlasem jako by ještě napůl spala.
"Vypij to a nevyptávej se !" odbyla ji sestra a podala ji sklenici. Bella ji vzala a trochu upila.
"Nechutná mi to," poznamenala opět tím nezvyklím tónem a odstrčila sklenici. Sestra ji však stejně přinutila lektvar vypít. Žádná změna však nenastala. A tak to šlo celý den. Bella se cítila strašně unavená a zmatená, prostě jako by se po roce probrala s komatu.
Bylo už skoro sedm večer a Narcissa jela na nádraží pro svého syna, které se ten den měl vrátit ze školy.
Bella seděla v jídelně na koberečku před krbem a sledovala praskající oheň, když bouchly dveře.
"U zmijozela, co tu děláš Ann-" Bella se otočila ještě dřív něž ten bledý blonďatý kluk stačil domluvit.
"aha, promiňte, já myslel že jste...no, to je jedno..." vysvětloval.
"No, já myslela že se jmenuju Bella, a ne Ann -"
"Draco, to je tvoje teta Bellatrix Lestrangeová," přerušila ji Narcissa "Bello, to je můj syn Draco."
Než stačil kdokoliv z nich něco říct, ozvala se hlasitá rána a a přímo před ně se přemístili tři lidé - Pán Zla a Severus Snape, který přidržoval nějakou sotva patnáctiletou dívku s dlouhými rudými vlasy, která byla zřejmě mrtvá.
"Dobrý večer," pozdravil Pán Zla. "Nerušil bych, kdyby to nebylo nutné."
Snape položil dívku do kouta místnosti, namířil na ni hůlkou a okamžitě ji svázali provazy. Namířil hůlkou podruhé a dívka otevřela oči. Vyděšeně se rozhlížela po místnosti a pod pevnými provazy se nemohla ani pohnout.
"Tuto malou krvezrádkyni, nejmladší Weasleyovou jsme unesli ze spěšného vlaku," začal vysvětlovat Pán Zla. "při nitrozpitu jsem zjistil, že náš mladý přítel Potter je do ní zamilovaný, což pro nás představuje jistou výhodu."
"A nebudou ji hledat ?" zeptala se Bella opět tím nepřítomným hlasem. Pán zla na ni nechápavě pohlédl.
"Jestli ji nebudou hledat ? Bello, co jsi pila ?"
"Nic," odpověděla za ni Narcissa. "Nechápu co to s ní je, je taková už od rána...a navíc jsem jí připravovala lektvar na zbavení alkoholu, jenže to nepomohlo..."
"Zvláštní," poznamenal Voldemort a o Ginny Weasleyovou se už vůbec nezajímal. "Bello, nejsi nemocná ?" natáhl ruku a dotkl se jejího čela. "hmmm, nevypadá to moc dobře...Severusi, prohlédni Bellatrix, zdá se mi že není příliš v pořádku."
Snape si sedl před Bellu a tiše mumlal nějaká zaklínadla. Pochvíli s ustaraným výrazem pohlédl na Narcissu Malfoyovou. "Kde máte zásoby pro přípravu lektvarů ? Bellu někdo otrávil pomalu působícím jedem, do dvou hodin musím připravit protijed..."
No tak to je konec první kapitoly. Ale už mi trochu vadí, že minulou kapitolu HPCH okomentoval jen jeden člověk a tak doufám že se trochu polepšíte. Přece vás nezabije napsat pár slov, ať už dobrých, nebo špatných... tak jsem se rozhodla, že dokut alespoň dva s vás neodpoví na otázečky, další kapitolu nepřidám xD :
1) Podaří se Snapeovi Bellu zachránit ?
2) Kdo chtěl Bellu otrávit a proč ?
3) Jaké má Voldemort plány s Ginny Weasleyovou ?
4) Proč se Narcissa Malfoyová chová tak podivně ?
PS : Každá odpověď je správná, a první 3 dostanou diplomek =)
PPS : slibuju že další kapitola už bude zajímavější =)
 
 

Reklama